Szkoła Podstawowa w Krempachach

O szkole

Szkoła Podstawowa w Krempachach od 1 września 2019 roku mieści się w budynku, który położony jest na zachodnim krańcu miejscowości. Budynek ten istnieje już od 1999 roku, jednak w związku z reformą edukacyjną (1999r.) przeznaczono go na gimnazjum, a po jego wygaszeniu placówka została przekazana szkole podstawowej. Budynek wraz z salą gimnastyczną spełnia wszystkie wymogi nowoczesnej szkoły.

Szkoła ma dobrą bazę lokalową i sportową, między innymi pracownie internetową czy językową, sale lekcyjno-przedmiotowe oraz  salę gimnastyczną wraz z kompleksem boisk sportowych.

Jest to okazały, jednopiętrowy , ale czteroskrzydłowy budynek, w którym parter przeznaczony jest dla klas I – III oraz dwóch oddziałów przedszkolnych, natomiast klasy IV – VIII zajmują pierwsze piętro. Biblioteka, świetlica szkolna, szatnie dla klas I-III oraz IV – VIII oraz szkolna stołówka znajdują się tzw. suterenach. Na poddaszu jednego skrzydła budynku mieszczą się mieszkania prywatne.

W trosce o właściwy i pełny rozwój uczniów szkoła stwarza możliwości sprzyjające podnoszeniu ich umiejętności, co w znacznym stopniu wpływa na osiągane przez nich wyniki. W szkole oprócz lekcji wynikających z obowiązkowego planu nauczania prowadzone są także ciekawe zajęcia pozalekcyjne.